Oryginalne części

 

Oryginalne nie bez powodu.

Oryginalne części Hyundai zostały zaprojektowane i wyprodukowane specjalnie dla samochodów Hyundai. Wysokie nakłady ponoszone każdego roku na badania i rozwój, umożliwiły inżynierom Hyundai dopracowanie konstrukcji, materiałów oraz struktury wewnętrznej oryginalnych części Hyundai w każdym ich szczególe. Oryginalne części są testowane w ekstremalnie trudnych warunkach, aby zapewnić jakość, niezawodność i trwałość. Wysoka jakość i idealne dopasowanie części oryginalnych to bezawaryjna eksploatacja w kolejnych latach użytkowania samochodu.


Filtr powietrza

Rolą filtra powietrza jest oczyszczanie powietrza potrzebnego w procesie spalania silnika. Czysty filtr powietrza powoduje również obniżenie hałasu dolotu powietrza, czyli cichszą pracę jednostki napędowej.

Jakości filtra powietrza nie da się ocenić tylko wizualnie. Oryginalny filtr powietrza Hyundai jest zaprojektowany i produkowany specjalnie dla samochodów Hyundai. Tylko oryginalne filtry powietrza Hyundai gwarantują bezproblemową eksploatację. W przypadku stosowania jako elementy zamienne filtrów innej jakości niż oryginalne marki Hyundai, konsekwencją może być mechaniczne uszkodzenie silnika. Nie dostosowanie się do zaleceń serwisu w zakresie częstotliwości wymiany filtra powietrza, uzależnionych m.in. od warunków eksploatacji, może prowadzić do mechanicznych uszkodzeń silnika.


Klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe są istotnym elementem układu hamulcowego - na skutek tarcia pomiędzy klockiem a tarczą hamulcową, pojazd zatrzymuje się.

Jakość klocków hamulcowych zapewnia oryginalny produkt marki Hyundai. Jakości nie da się ocenić tylko wizualnie, ponieważ związane to jest z wiedzą wynikającą z materiałów i technologii wykonania elementu. Oryginalne klocki hamulcowe zapewniają wysoką skuteczność hamowania - zostały zaprojektowane dla konkretnego modelu auta i przetestowane w różnorodnych warunkach atmosferycznych. Najlepiej współpracują w komplecie z oryginalnymi tarczami hamulcowymi Hyundai. Tylko oryginalne klocki hamulcowe wraz z tarczami hamulcowymi zapewniają niezawodność, komfort i długość pracy układu hamulcowego.


Filtr przeciwpyłkowy

Zadaniem filtra przeciwpyłkowego jest oczyszczenie powietrza dostarczanego do wnętrza kabiny samochodu poprzez układ wentylacji.

Wraz z upływem czasu, ilością przejechanych kilometrów i zmianami warunków pogodowych, następuje zanieczyszczenie filtra przeciwpyłkowego i stopniowe ograniczenie przepływu powietrza. Może to być przyczyną przykrego zapachu w kabinie samochodu oraz utrudnionego odparowywania wilgoci z wnętrza pojazdu. Zaleca się wymianę filtra w określonych interwałach serwisowych, lub po kontroli stanu czystości filtra w autoryzowanych stacjach obsługi Hyundai. Zaleca się częstszą kontrolę i wymianę filtra przeciwpyłkowego na życzenia Klienta w samochodach, którymi podróżują osoby uczulone na pyłki roślin.


Filtr paliwa

Rolą filtra paliwa jest eliminacja zanieczyszczeń stałych zawartych w paliwie, zarówno silnika Diesla, jak i silnika benzynowego.

Brak wymiany filtra paliwa w wyznaczonym czasie, jak i wymiana na filtr nieoryginalny, może prowadzić do utraty mocy silnika. W przypadku zastosowania elementów innych niż oryginalne marki Hyundai, istnieje także prawdopodobieństwo mechanicznego uszkodzenia elementów układu paliwowego silnika, w wyniku przedostania się przez medium filtrujące filtra zanieczyszczeń stałych mogących uszkodzić układ paliwowy. Oryginalne filtry paliwa opracowane przez markę Hyundai, są gwarancją niezawodności pracy układu paliwowego. Zostały one opracowane specjalnie pod konkretny typ układu paliwowego oraz dobrane pod kątem medium filtrującego do przewidzianych interwałów wymiany filtra w autoryzowanym serwisie marki Hyundai.


Filtr oleju

Rolą filtra oleju w silniku jest oczyszczanie oleju z zanieczyszczeń powstałych w wyniku pracy silnika, jak i cząstek zanieczyszczeń pochodzących z procesu spalania, które dostają się do układu smarowania silnika.

Filtr oleju ma za zadanie usuwanie zanieczyszczeń organicznych: pozostałości po niespalonym paliwie, produktów utleniania, rozkładu i spalania oleju. Dodatkowo zatrzymuje zanieczyszczenia nieorganiczne, takie jak pył z powietrza i cząstki metali. Zalecane jest stosowane oryginalnych filtrów oleju ze względu na zastosowanie właściwego medium filtrującego, oraz, w przypadku filtrów do silników benzynowych, zaworów ciśnienia oleju, które spełniają wymagania producenta silników marki Hyundai. Jakości filtra oleju nie da się ocenić wizualnie. Czas wymiany filtra określany jest interwałami wymiany oleju, które wynikają z interwałów serwisowych, bądź zaleceń serwisu w tym zakresie. Tylko oryginalne filtry oleju Hyundai gwarantują bezproblemową eksploatację silnika.


Pasek rozrządu

Rolą paska rozrządu jest przeniesienie napędu w sposób synchroniczny z wału korbowego na układ rozrządu silnika. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie prawidłowej pracy silnika oraz jego mocy i ekonomii użytkowej.

Usterka paska rozrządu może prowadzić do mechanicznych uszkodzeń silnika, których naprawa jest bardzo kosztowna, a niekiedy może nawet prowadzić do wymiany całej jednostki napędowej. Czas wymiany paska określony jest w warunkach eksploatacyjnych samochodu, bądź w zakresie zaleceń serwisowych autoryzowanego serwisu marki Hyundai. Wraz z wyminą paska rozrządu, zgodnie z zaleceniem producenta, powinny być wymienione elementy wchodzące w skład napędu paska, w celu zapewnienia długiej i bezawaryjnej pracy układu synchronicznego. Tylko oryginale części Hyundai dają niezawodność przewidzianą przez markę Hyundai.


Chłodnica

Oryginalna chłodnica Hyundai została zaprojektowana i rygorystycznie przetestowana, aby zapewnić optymalne działanie w każdych warunkach.

Rolą chłodnicy cieczy jest wychładzanie płynu w układzie chłodzenia w celu zapewnienia optymalnej temperatury pracy silnika. Uszkodzenie chłodnicy płynu chłodzącego powoduje gwałtowny wzrost temperatury pracy silnika, co w konsekwencji może prowadzić do mechanicznego uszkodzenia silnika w wyniku przegrzania układu. Stosowanie oryginalnych komponentów układu chłodzenia, w tym chłodnicy silnika, zapewnia na długie lata niezawodność pracy tego układu.


Tarcza sprzęgła

Rolą tarczy sprzęgła jest przeniesienie momentu i mocy silnika poprzez układ sprzęgła, którego jest ona kluczowym elementem.

Dzięki prawidłowemu działaniu tego układu sprzęgła możliwa jest dynamiczna i komfortowa jazda samochodem. Uszkodzenia układu, w tym tarczy sprzęgła, całkowicie uniemożliwiają dalszą jazdę samochodem. Obecnie silniki posiadają duże moce i przeniesienie tej mocy możliwe jest tylko w przypadku sprawnych układów przeniesienia napędu oraz zastosowaniu m.in. tarczy sprzęgła o odpowiednich parametrach ciernych, odpornych na pracę w wysokich temperaturach, jak i w dużym obciążeniu. Oryginalne części, w tym tarcza sprzęgła, są kluczowe w zakresie niezawodności układów przeniesienia napędu.


Turbosprężarka

Rolą turbosprężarki jest doprowadzenie takiej ilości powietrza do cylindra, aby silnik w czasie procesu spalania paliwa mógł dostarczyć odpowiednią moc do dynamicznej jazdy samochodem.

Turbosprężarka to element zapewniający wysoką sprawność współczesnego silnika zarówno wysokoprężnego (Diesla) jak i silnika benzynowego. Niezwykle istotne jest aby jej sprawność i niezawodność były na jak najwyższym poziomie, ponieważ pracuje ona w bardzo wysokich temperaturach dochodzących w skrajnych przypadkach do ponad 500°C (Diesel). Oryginalne części, w tym turbosprężarka, są kluczowe w zakresie niezawodności jednostki napędowej i układu oczyszczania spalin.


Wtryskiwacz paliwa

Wtryskiwacze paliwa w silniku są głównym elementem odpowiadającym za precyzję dawkowania odpowiedniej ilości paliwa do komory spalania w celu uzyskania odpowiedniej mocy niezbędnej do jazdy samochodem.

Sprawny wtryskiwacz, to również cicha praca jednostki napędowej, duża dynamika silnika, i wysoka ekonomia silników CRDI stosowanych w samochodach Hyundai. Układy paliwowe najnowszej generacji wyposażone są w bardzo precyzyjne układy dozowania paliwa do komory spalania. Elementem dozującym jest wtryskiwacz paliwa, pracujący nawet w ciśnieniu do 2000 bar. Podzespół ten może ulec zużyciu, bądź może stracić swoje parametry pracy w wyniku np. złej jakości paliwa. W przypadku uszkodzenia wtryskiwacza zalecana jest wymiana na fabrycznie nowy, sprawny element wykonany zgodnie z wymogami Hyundai.


Pompa płynu chłodzącego

Pompa płynu chłodzącego odpowiedzialna jest za przepływ płynu chłodzącego przez układ chłodzenia silnika, w celu utrzymania bezpiecznej temperatury jego pracy.

Optymalna temperatura większości jednostek napędowych to ok. 90°C. Silnik w wewnętrznej swojej budowie posiada szereg kanałów wypełnionych płynem chłodzącym o odpowiednich parametrach, który jest przepompowywany przez pompę płynu chłodzącego. Uszkodzenie tego elementu może doprowadzić w konsekwencji do trwałego uszkodzenia silnika spowodowanego przekroczeniem dopuszczalnej temperatury pracy. Oryginale części Hyundai, pompa cieczy chłodzącej i inne elementy układu chłodzenia zapewniają bezawaryjną pracą jednostki napędowej oraz gwarantują wymaganą temperaturę pracy.


Świece zapłonowe

Świece zapłonowe w silniku zapłonowym odpowiadają za przebieg procesu zapłonu mieszanki paliwowo powietrznej w cylindrze silnika zasilanego benzyną.

Proces spalania w silniku benzynowym to inżynieria na najwyższym poziomie. Świeca zapłonowa pracuje w bardzo trudnych warunkach - wysokie ciśnienie i temperatury dochodzące do ok. 1000°C. Bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń Hyundai w zakresie okresowej wymiany świec zapłonowych – do 120.000 km (dla niektórych silników), oraz stosowanie tylko oryginalnych świec marki Hyundai, gwarantujących długą i niezawodną eksploatację silnika. Zastosowanie świecy zapłonowej niezgodnej z wymogami Hyundai, może doprowadzić do trwałego mechanicznego uszkodzenia silnika.


Świece żarowe

Świece żarowe stosowane są w silnikach Diesla CRDI. Ich rolą jest podgrzanie powietrza w cylindrze w celu ułatwienia rozruchu w niskich temperaturach, tj. cichszej pracy silnika zimnego oraz ograniczenia emisji substancji szkodliwych. Aby spełnić te wymagania, świeca żarowa w ciągu 1s. musi nagrzać się do temp. powyżej 1000°C.

Świece żarowe mogą ulegać zużyciu w wyniku ilości cykli rozruchu, w których brały udział. Ich zużycie jest procesem naturalnym. Oryginalne części, w tym świece żarowe, są kluczowe w zakresie niezawodności jednostki CRDI i układu oczyszczania spalin.


Pobierz Ogólne Warunki Gwarancji


Zostaw nam swoje dane

skontaktujemy się z Tobą i dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb

lub
* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe
Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną.
Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną.
Uprzejmie informujemy, że:
  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest GRUPA PGD Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Krakowie przy Al. Powstańców Śląskich 22, 30-570 Kraków (dalej zwana Administratorem).
  2. Inspektorem Ochrony Danych jest Krzysztof Bielawski, z którym kontakt możliwy jest pod nr tel. +48 33 4861 986 oraz adresem e-mail iod@holding1.pl .
  3. Państwa dane (imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail) będą wykorzystywane w celu realizacji Państwa zapytania oraz są niezbędne do przedstawienia oferty.
  4. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Z powyższych praw można skorzystać zgłaszając się do Inspektora Danych Osobowych (dane powyżej).
  5. Dane osobowe będą przetwarzane przez 6 miesiące od ostatniej oferty przedstawionej przez Administratora.
  6. Państwa dane mogą być powierzone podmiotom, którym Administrator zleca wykonanie usług wsparcia IT w imieniu i na swoją rzecz.

Kraków
al. Powstańców Śląskich 22

Salon: tel.: 12 252 00 50
Serwis: tel.: 12 252 00 55

Kraków
Jasnogórska 60

Salon: tel.: (12) 662 00 50
Serwis: tel.: (12) 662 00 55
Części: tel.: (12) 662 00 53

Warszawa
Krasnobrodzka 5

Salon: tel.: (22) 510 00 50
Serwis: tel.: (22) 510 00 55
Części: tel.: (22) 510 00 53