Zalety

Nadchodzi czystsza przyszłość

Hyundai NEXO nowoczesny SUV zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi, który łączy zaawansowaną technologię z futurystyczną stylistyką
i niewiarygodnym zasięgiem.


Inspirowany naturą

Czyste, aerodynamiczne linie sprawiają, że nowy NEXO wyróżnia się wśród innych pojazdów. Nadwozie budzi skojarzenia z płynącym strumieniem wody, która jest jedynym produktem podczas zużycia paliwa.


Płynne kształty

Elegancko poprowadzona linia okien nowego NEXO i dach, który zdaje się unosić w powietrzu - dopracowany i wyrazisty wygląd z każdej strony.


Czysta forma

Klarowny, nowoczesny design NEXO łączy świetną aerodynamikę, technologię i stylistykę SUV-a, imponując czystością formy.


Dziedzictwo

Hyundai NEXO nie tylko uosabia zaangażowanie Hyundaia w projektowanie zaawansowanych samochodów przyjaznych środowisku – umacnia również wiodącą pozycję firmy w dziedzinie pojazdów elektrycznych zasilanych ogniwami paliwowymi (FCEV). Hyundai jest pionierem tej technologii, gdyż rozpoczął związane z nią prace badawczo-rozwojowe już w 1998 roku. W 2013 roku jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek komercyjny pojazd z wodorowymi ogniwami paliwowymi – ix35 Fuel Cell. Hyundai był pierwszym na świecie producentem samochodów, który rozpoczął masową produkcję pojazdu z wodorowymi ogniwami paliwowymi – było to przełomowe osiągnięcie w branży motoryzacyjnej.


Pierwszy na świecie masowo produkowany pojazd FCEV

W 2013 roku model ix35 Fuel Cell był pierwszym na świecie masowo wytwarzanym pojazdem
z wodorowymi ogniwami paliwowymi.


Najwięcej sprzedanych pojazdów z ogniwami paliwowymi

Do 2017 roku w Europie zarejestrowano
500 samochodów Hyundai z ogniwami paliwowymi. To więcej niż wszystkie inne marki łącznie. Hyundai sprzedaje je w 18 krajach na świecie, z których 13 leży w Europie.


Ciągłe zaangażowanie w czystość środowiska

Hyundai Motor Company zajmuje się rozwojem pojazdów zasilanych ogniwami paliwowymi od 1998 roku. Bardzo poważnie traktujemy rolę naszej marki jako globalnego lidera technologii przyjaznych środowisku.


Najnowocześniejsza technologia

Dzięki najlepszej na świecie wydajności ogniw paliwowych i czasowi napełniania wynoszącemu zaledwie 5 minut, Hyundai NEXO zapewnia bezkonkurencyjny zasięg jazdy wynoszący aż 666 kilometrów (WLTP). Zaprojektowany od podstaw w celu uzyskania najlepszej efektywności ma wyrafinowaną konstrukcję, która zapewnia lepszy stosunek mocy do masy, przyspieszenie i więcej miejsca w kabinie.Najnowocześniejsza technologia

Elegancki, szeroki ekran o przekątnej 12,3” pokazuje mapę nawigacji, dane
o zużyciu energii, interfejs systemu rozrywki oraz sterowanie klimatyzacją. Ma również funkcję podwójnego wyświetlania, dzięki czemu można wybrać dwa ekrany w tym samym czasie. System nawigacyjny obsługuje Apple CarPlay™
i Android Auto™, co pozwala podłączyć telefon, by słuchać muzyki oraz korzystać z telefonu i aplikacji na dużym ekranie.


EURO NCAP

Hyundai naprawdę dba o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie użytkowników naszych pojazdów. Jesteśmy dumni z tego, że zaawansowane funkcje bezpieczeństwa NEXO chronią kierowcę i innych pasażerów, dzięki zaawansowanej technologii, która pomaga zapobiegać wypadkom.

Stylistyka

Zaprojektowany z myślą o efektywności

Eleganckie nadwozie NEXO zostało starannie zoptymalizowane pod kątem aerodynamiki,aby zapewnić jak najniższe zużycie paliwa. Uzyskano imponujący współczynnik oporu powietrza wynoszący zaledwie 0,329.Zespolone lampy LED

Wyjątkowa, lekko wygięta linia świetlna LED rozciąga się przez cały przód samochodu płynnie przechodząc w światła do jazdy dziennej LED po obu stronach. Wraz z umieszczonymi niżej reflektorami LED tworzy konfigurację, która pozwala bezbłędnie odróżnić NEXO od innych pojazdów na drodze


Kaskadowy grill

Będący wizytówką stylistyczną Hyundaia kaskadowy grill został przeprojektowany w celu dopasowania do charakterystycznych przednich świateł NEXO.


Wloty powietrza

Zaprojektowane dla uzyskania lepszej aerodynamiki wloty powietrza przy nadkolach świetnie wyglądają i optymalizują przepływ powietrza przez nadkola.


Ukryte klamki

Przyglądając się nadwoziu nowego NEXO łatwo zauważyć brak klamek drzwi. Są one ukryte
i wysuwają się po naciśnięciu przycisku przez kierowcę. Następnie automatycznie chowają się, gdy pojazd ruszy i osiągnie prędkość 3 km/h


Aluminiowe felgi

Stylowe felgi aluminiowe 17” i 19” stworzone specjalnie dla NEXO zostały zoptymalizowane aerodynamicznie, aby umożliwić niezakłócony przepływ jak największej ilości powietrza nad kołami, jednocześnie zapewniając skuteczne chłodzenie hamulców


Tunel powietrzny w słupku D

Specjalnie zaprojektowany tunel powietrzny
w słupku D zmniejsza opór powietrza i poprawia aerodynamikę. Wraz z długim spojlerem tylnym
i ukrytą wycieraczką tylną tworzy ciekawe rozwiązanie wizualne „unoszącego się dachu”

WnętrzeZestaw wskaźników

W pełni cyfrowy zestaw wskaźników LCD
z 7-calowym ekranem czytelnie pokazuje wszystkie istotne informacje dotyczące jazdy. Obok zasięgu i informacji komputera pokładowego, widoczny jest także wskaźnik mocy, który pozwala obserwować wpływ stylu jazdy na zużycie paliwa. System monitorowania martwego pola, przy zmianie pasa ruchu, pokazuje kierowcy widok z kamer z boku i z tyłu pojazdu.


Wielofunkcyjna kierownica

Zachowaj kontrolę i łączność. Na sportowej dwutonowej kierownicy znajdują się ergonomicznie rozmieszczone elementy sterujące, dzięki czemu podczas jazdy można pozostać w kontakcie i bezpiecznie obsługiwać systemy takie jak tempomat, Bluetooth czy system audio.


Panel konsoli centralnej

Wszystko w zasięgu ręki – wybierz jazdę do przodu, położenie neutralne, cofanie lub tryb parkowania za pomocą wygodnie rozmieszczonych przycisków na konsoli centralnej. Tuż obok znajduje się elektryczny hamulec postojowy.


Schowek w konsoli centralnej

Hyundai NEXO jest napędzany silnikiem elektrycznym, dlatego zamiast tradycyjnej dźwigni zmiany biegów, w konsoli centralnej znajdują się przyciski sterujące. Uzyskaną w ten sposób przestrzeń wykorzystano na praktyczny schowek oraz przestrzeń na gniazda USB oraz panel ładowania bezprzewodowego.


Przestronne wnętrze

Hyundai NEXO jest wyjątkowo wszechstronnym SUV-em, który dysponuje bagażnikiem
o pojemności 461 litrów (VDA) oraz zapewnia mnóstwo miejsca dla pasażerów. Wygodnie dzielone w proporcji 60/40 składane siedzenia tylne dają jeszcze więcej możliwości powiększenia przestrzeń bagażowej. Zbiornik wodoru został umieszczony tak, by umożliwić uzyskanie zupełnie płaskiej podłogi po złożeniu tylnych siedzeń.


Ekologiczne materiały

Wszystkie elementy we wnętrzu NEXO – od podsufitki z bambusa, elementy wykończenia deski rozdzielczej, tapicerki, aż do dywaników podłogowych – są wykonane z biomateriałów
z certyfikatem UL. W żadnym innym samochodzie nie wykorzystano tego typu materiałów w tak szerokim zakresie – to osiągnięcie, z którego jesteśmy bardzo dumni.

Technologia

Najnowocześniejsza technologia

Kolejny raz Hyundai przoduje w dziedzinie pojazdów elektrycznych z ogniwami paliwowymi. Hyundai NEXO, nasz drugi produkowany masowo samochód z ogniwami paliwowymi, wyróżnia się największym zasięgiem i najlepszą wydajności dzięki zaawansowanej technologii ogniw paliwowych.


Najwyższa wydajność i efektywność

Z zasięgiem jazdy 666 km i najlepszą na świecie efektywnością ogniw paliwowych, Hyundai NEXO nie ma sobie równych wśród konkurencji. Wyrafinowana konstrukcja zapewnia najlepszy stosunek mocy do masy, w celu uzyskania najlepszej efektywności i wydajności.


Najnowocześniejsza technologia ogniw paliwowych do codziennego użytku

Wyposażony w rewolucyjny układ ogniw paliwowych Hyundai NEXO to zwiastun przyszłości motoryzacji. Bezemisyjny SUV wykorzystuje jako paliwo wodór, a jego przyjazny środowisku zespół napędowy sprawdzi się zarówno w codziennych miejskich trasach oraz na dłuższych dystansach. Dzięki udoskonaleniu systemów zastosowanych w modelu ix35 Fuel Cell, uzyskano jeszcze lepsze przyspieszenie i moc oraz niższe zużycie paliwa.


Napęd na ogniwa paliwowe

Zespół ogniw paliwowych, silnik elektryczny, akumulator i zbiornik wodoru to kluczowe elementy umożliwiające napędzanie Hyundaia NEXO. Gdy wodór ze zbiornika dostaje się do zespołu ogniw paliwowych, jest rozkładany na protony i elektrony. Przepływ elektronów wytworzonych w ogniwach paliwowych dostarcza prąd zasilający silnik elektryczny, natomiast protony reagują z cząsteczkami tlenu z powietrza, wytwarzając ciepło i wodę, która jest jedynym produktem spalania.


Bezpieczeństwo

Hyundai SmartSense

Hyundai SmartSense to nasz pakiet zaawansowanych systemów wspomagania jazdy (ADAS). NEXO przoduje w tej dziedzinie dzięki zastosowaniu najwyższego poziomu ADAS wśród masowo produkowanych pojazdów. Nowe technologie to między innymi automatyczne parkowanie i funkcje utrzymywania na pasie ruchu.Asystent utrzymywania pasa ruchu (LFA)

Podczas jazdy z prędkością do 145 km/h system pomaga kierowcy w utrzymywaniu samochodu pośrodku zajmowanego pasa ruchu na autostradzie i w mieście. System określa pozycję samochodu względem linii na drodze i w razie potrzeby ostrzega kierowcę dźwiękowo i wizualnie. Jeśli kierowca nie reaguje, system samodzielnie koryguje tor jazdy, aby przywrócić bezpieczne położenie na pasie.


Aktywny system monitorowania martwego pola (BCA)

Korzystając z 2 czujników radarowych w dolnym tylnym zderzaku, system wizualnie ostrzega
o pojazdach poruszających się w martwym polu. Jeśli w takiej sytuacji kierowca włączy kierunkowskaz system emituje dźwięk ostrzegawczy i ostrzega wizualnie.


Asystent zapobiegania zderzeniu czołowemu (FCA)

Obserwujący drogę za pomocą radaru i kamery system FCA automatycznie hamuje po wykryciu nagłego hamowania pojazdu jadącego z przodu lub pieszych na drodze. Najpierw ostrzega kierowcę wizualnie i dźwiękowo, a następnie pomaga skutecznie dozując siłę hamowania zależnie od poziomu zagrożenia i maksymalnie ją zwiększając tuż przed kolizją. System uaktywnia się w przypadku wykrycia pojazdu, pieszego lub rowerzysty przed samochodem podczas jazdy
z prędkością powyżej 10 km/h.

Wygoda

Ciesz się bezproblemową łącznością

Wyposażony w doskonały zestaw zaawansowanych funkcji łączności i wygody, nowy NEXOpozwala szybko uzyskać dostęp do wszystkiego, co jest potrzebne.Nawigacja z 12,3-calowym ekranem dotykowym

Elegancki, centralny element deski rozdzielczej to ekran dotykowy o przekątnej 12,3”, który zapewnia wszystko na wyciągnięcie ręki. Jak na smartfonie można za pomocą palców przybliżać i oddalać obraz lub używać pokrętła informacji do sterowania nawigacją.


Ładowanie bezprzewodowe

Umieszczony w środkowej konsoli, bezprzewodowy panel ładujący (standard Qi) umożliwia wygodne ładowanie smartfona bez podłączania kabli.


System dźwiękowy KRELL

System dźwiękowy firmy KRELL zapewnia niezrównaną jakość dźwięku. 8 głośników najwyższej klasy i zewnętrzny wzmacniacz zadowolą gusta każdego miłośnika muzyki.


Okno dachowe

Wpuść słońce do wnętrza. NEXO jest oferowany
z oknem dachowym, które można uchylać
i rozsuwać.


Ogrzewane i wentylowane fotele

Miło i chłodno? Czy ciepło i przytulnie?
Przednie fotele są dostępne z 3-stopniową wentylacją i ogrzewaniem, zapewniającymi komfortową jazdę w każdą pogodę.


Podgrzewana kierownica

Ciepłe dłonie w chłodne dni. Podgrzewana kierownica sprawia, że jazda w zimie jest o wiele przyjemniejsza.

Odkryj generacje IONIQ

Skontaktuj się z nami


Zostaw nam swoje dane

skontaktujemy się z Tobą i dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb

lub
Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną.
Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną.
Uprzejmie informujemy, że:
  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest GRUPA PGD Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Krakowie przy Al. Powstańców Śląskich 22, 30-570 Kraków (dalej zwana Administratorem).
  2. Inspektorem Ochrony Danych jest Krzysztof Bielawski, z którym kontakt możliwy jest pod nr tel. +48 33 4861 986 oraz adresem e-mail iod@holding1.pl .
  3. Państwa dane (imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail) będą wykorzystywane w celu realizacji Państwa zapytania oraz są niezbędne do przedstawienia oferty.
  4. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Z powyższych praw można skorzystać zgłaszając się do Inspektora Danych Osobowych (dane powyżej).
  5. Dane osobowe będą przetwarzane przez 6 miesiące od ostatniej oferty przedstawionej przez Administratora.
  6. Państwa dane mogą być powierzone podmiotom, którym Administrator zleca wykonanie usług wsparcia IT w imieniu i na swoją rzecz.

Kraków
al. Powstańców Śląskich 22

Salon: tel.: 12 252 00 50
Serwis: tel.: 12 252 00 55

Kraków
Jasnogórska 60

Salon: tel.: (12) 662 00 50
Serwis: tel.: (12) 662 00 55
Części: tel.: (12) 662 00 53

Warszawa
Krasnobrodzka 5

Salon: tel.: (22) 510 00 50
Serwis: tel.: (22) 510 00 55
Części: tel.: (22) 510 00 53